• Peti

Brownies Peanut Cake

Arašidový Brownies s Oreo


Musím povedať, že sladší a famóznejší zákusok som dlho nejedla. Aj napriek tomu, že je veľmi sýty, otvorí vám všetky chuťové kanáliky a verím, že sa budete, tak ako ja, oblizovať až za ušami. Možno vyzerá komplikovanejšie, ale opak je pravdou. S výsledkom budete určite spokojný a myslím, že sa tento koláčik zapíše do vášho priečinku ,,obľúbený". Snažila som sa ako to išlo urobiť z tejto na prvý pohľad kalorickej bomby, aspoň trošku ,,znesiteľnejšiu" verziu.


Potrebujeme:


korpus:

170 g horkej čokolády

20 g masla

2 vajíčka

100 g trstinového cukru

30 g celozrnnej hladkej múky

40 g kakaa

1 lyžička prášku do pečiva


Arašidová plnka:

5 lyžíc arašidového masla

125 g mascarpone

2 lyžice trstinového cukru


Šľahačková plnka

200 ml šľahačky

1/2 balenia oreo


Ganache:

100 ml šľahačka

200 g horkej čokolády


Postup:

Nad parou si rozpustíme čokoládu s maslom. Do väčšej misy si dáme múku, kakao, vajíčka, prášok do pečiva, cukor a keď nám čokoláda trošku vychladne, pridáme aj tú. Zamiešame, aby sa nám spravilo cesto. Ja som cesto piekla v okrúhlej forme priemeru 26 cm. Formu vyložíme papierom na pečenie. Rúru si zohrejeme na 180 stupňov. Cesto pečieme 20 minút.

Zatiaľ si pripravíme arašidovú plnku. Tu iba vyšľaháme maslo, cukor a mascarpone. Ďalej si nalámeme pol balía oreo keksíkov na malé kúsky a zamiešame do vyšľahanej šľahačky.

Na upečený korpus natrieme arašidovú plnku, na to dáme šľahačku s oreom. Dáme zachladiť. Medzitým si spravíme ganache. Šľahačku zohrejeme tak, aby nevrela a nalámeme do nej kúsky horkej čokolády. Miešame, kým sa čokoláda úplne nerozpustí a polejeme koláčik. Ozdobíme podľa chuti a dáme zachladiť. Prajem dobrú chuť.


I have to say that I have not eaten sweeter and more famous dessert for a long time. Even though it is very rich, it opens up all the canals and I believe that you, like me, will lick behind your ears. It may look more complicated, but the opposite is true. I'm sure you will be happy with the result and I think this cookie will be written in your "favorite" folder. We need: body: 170 g of dark chocolate 20 g butter 2 eggs 100 g cane sugar 30 g whole wheat flour 40 g cocoa 1 teaspoon of baking powder Peanut stuffing: 5 tablespoons of peanut butter 125 g Mascarpone 2 tablespoons of cane sugar Whipped stuffing 200 ml whipped cream 1/2 oreo packaging ganache: 100 ml whipped cream 200 g of dark chocolate Approach: Melt chocolate and butter over steam. We put flour, cocoa, eggs, baking powder, sugar into a larger bowl, and when the chocolate gets a little cold, we add it. Stir to make the dough. I baked the dough in a round form with a diameter of 26 cm. Unload the mold with baking paper. Heat the oven to 180 degrees. Bake for 20 minutes. In the meantime, prepare a peanut filling. Here we just whisk butter, sugar and mascarpone. Next, take half a pack of oreo biscuits into small pieces and mix into whipped cream. Spread the peanut filling on the baked corpus, then put the whipped cream with oreo. Let's cool. In the meantime, we'll do a ganache. Heat the whipped cream so that it does not boil and pour pieces of dark chocolate into it. Stir until the chocolate is completely melted and pour over the cake. Decorate to taste and let cool. Enjoy your meal.

110 views0 comments

Recent Posts

See All