• Peti

CABBAGE - PEAS VEGAN SOUP

Kelovo-hrášková vegánska polievka

Môžem jedine odporučiť. Polievka je rýchla, ľahká a veľmi chutná. Na jarný detox a pôst ako stvorená. Som veľmi rada, že sa mi ju podarilo vykúzliť. Bolo to nečakané, ale človek nikdy nevie čo mu napadne, keď stojí pred otvorenou chladničkou (dobre bolo to asi 10 minút - už aj pípala), ale zvládla to a ja som si pochutila na výbornej polievke. Teda nie len ja, ale aj moje dieťa, ktoré najprv ohŕňalo nosom, ale hovorím jej, veď ochutnaj... Dala si úplne "lajtne" len tak na jazyk, minútu rozmýšľala a pýtam sa.. No čo prosíš si? a ona, že... áno. A bolo vybavené.


I can only recommend. The soup is fast, light and very tasty. For spring detox and fasting as perfect. I am very glad that I managed to cast it. It was unexpected, but you never know what to think of when standing in front of an open refrigerator (it was good for about 10 minutes - already beeping), but refrigator did it and I enjoyed the delicious soup. I mean, not only me, but also my child, who first rolled up his nose, but I tell her to taste it ... She just totally taste"light" on her tongue, think for a minute and I ask .. Well, do you like it? and she said ... Yes. And it was equipped.


KELOVO – HRÁŠKOVÁ VEGAN POLIEVKA

Potrebujeme:

1 sáčok malých kelových hlavičiek

1 menšia mrkva

1 menší petržlen

2 stredné zemiaky

3 strúčiky cesnaku

väčšia hrsť mrazeného hrášku

0,7 litra vývaru

soľ, korenie

olivový olej


Postup:

Zeleninu očistíme a nakrájame, pretlačený cesnak orestujeme na olivovom oleji, pridáme mrkvu a osolíme, chviľu restujeme, pridáme zeleninu, zalejeme vývarom. Varíme kým zelenina nezmäkne. Rozmixujeme tyčovým mixérom. Dochutíme podľa potreby.


We need:

1 bag of small cabbage heads

1 smaller carrot

1 smaller parsley

2 medium potatoes

3 cloves of garlic

bigger handful of frozen peas

0.7 liters of broth

salt, pepper

olive oil


Approach:

Clean and cut the vegetables, fry the garlic with olive oil, add the carrots and salt, stir for a while, add the vegetables, pour in the broth. Cook until the vegetables soften. Mix with a stick mixer. Flavor as needed.103 views0 comments

Recent Posts

See All

Taliansky kapustový šalát

Nemôžem povedať nič iné iba, do tohto šalátu sa zamilujete :) príprava 10 minút pre 4 osoby Potrebujeme: 1/2 hlávky bielej kapusty + lyžička soli 1 veľkú červenú cibuľu 2 lyžice sušených paradajok v o