• Peti

Cocos - Mango Cheesecake

Kokosovo - mangový cheesecake


Kto nemá rád kokos? No povedzte, asi poznáte málo známych, ktorých sa táto otázka týka, nemám pravdu? Keby bolo na mne, tak by som kokos napchala všade J. Tak som sa rozhodla, že ho najprv napchám do cheesecaku ;). V spojení s mangom, ktoré sa mi už pár týždňov povaľovalo doma a bolo ho treba spotrebovať. Myslím, že to bola veľmi chutná a osviežujúca kombinácia, ktorú doma určite vyskúšajte, hlavne keď sa vám tam niekde povaľuje to mango J

Potrebujeme:

Korpus:

210 g ovsených sušienok

3 lyžice kokosového oleja

2 hrste sušených ďatlí

1 lyžička ľanových semiačok

Za hrsť sušených sliviek (ak máte sušené ovocie moc tvrdé, namočte do horúcej vody)

Plnka:

250 g mascarpone

205 g jemného tvarohu

4 lyžice medu

1 vajíčko

1 lyžica kyslej smotany

3 lyžice kokosového mlieka (ztuhnutej časti)

2 lyžičky vanilkovej pasty, alebo vanilkový struk

Poleva:

1 zrelé mango

1 lyžica trstinového cukru

100 ml vody

1 a ½ lyžičky vegan stužovača/želatíny

2 lyžičky zlatého klasu

Sušienky si rozmixujeme v mixéri. Pridáme olej, ďatle, slivky, semiačka. Mixujeme. Hmotu natlačíme do formy, ktorú sme vystlali papierom na pečenie. Ja som mala 26 priemer. Hmotu som natlačila aj na kraje. Pracuje sa s ňou trošku horšie ako s maslovou, ale nie je to nič ťažké ;). Plnku si pripravíme zamiešaním všetkých ingrediencii. Nalejeme na korpus a dáme piecť na približne hodinu a pol na 150 stupňov. Na spodok rúry dáme nádobu s vodou. Pozor, olej zvykne vytiecť, čiže rúru potom dobre umyte, lebo ja som na to zabudla a keď som išla piecť ďalší koláč, tak som zadymila celý byt :D. Keď je koláč upečený (mal by mať zlatistú farbu), nechajte vychladnúť v rúre. Polevu si spravíme tak, že rozmixujeme očistené mango. Dáme variť vodu so stužovačom, miešame, pridáme rozmixované mango a zlatý klas, miešame, kým nám to nezhustne (nemusí úplne). Ešte teplé to nalejeme na cheesecake a dáme chladiť. Ozdobíme podľa chuti a hor sa na túto dobrotu. Dobrú chuť.


Who doesn't like coconut? But say, you probably know a few acquaintances concerned by this question, am I right? If it was up to me, I would stuff the coconut everywhere. So I decided to stuff it into the cheesecake first;). In conjunction with mango, which I had been at home for a few weeks and had to be consumed. I think it was a very tasty and refreshing combination, which you should definitely try at home, especially when you think about it somewhere put the mango.   We need:

body: 210 g oatmeal cookies 3 tablespoons of coconut oil 2 handfuls of dried woodpeckers 1 teaspoon of flax seeds For a handful of prunes (soak in hot water if you have too much dried fruit)

filling: 250 g Mascarpone 205 g fine curd 4 tablespoons of honey 1 egg 1 tbsp sour cream 3 tablespoons of coconut milk (solidified part) 2 teaspoons of vanilla paste or vanilla teat   frosting: 1 mature mango 1 tablespoon cane sugar 100 ml water 1 and ½ teaspoon vegan stiffener / gelatin 2 teaspoons of gold ear   Mix the biscuits in a blender. Add oil, woodpeckers, plums, seeds. Mixing. Press the mass into the mold, which is lined with baking paper. I had 26 average. I pushed the matter on the edges as well. Working with it a bit worse than with butter, but it's nothing difficult;). The stuffing is prepared by mixing all ingredients. Pour on the corpus and bake for about an hour and a half at 150 degrees. Put a container of water at the bottom of the oven. Beware, the oil usually leaks, so wash the oven well, because I forgot and when I went to bake another cake, I smoked the whole apartment: D. When the cake is baked (it should be golden), let it cool in the oven. To make the icing, mix the cleaned mango. Boil water with hardener, stir, add the mixed mango and gold cob, stir until it thickens (need not completely). Pour the cheesecake over it and let it cool. Decorate to taste and mountains with this goodness. Bon appetite.

83 views0 comments

Recent Posts

See All