• Peti

Fazuľové Brownies

Bean Brownies


Tak na tento koláčik som extrémne hrdá. Prvý pokus vyšiel na jednotku s hviezdičkou. Hlavný dôvod mojej radosti spočíva v tom, že by ste po ochutnaní vôbec nepovedali, že sa nejaká fazuľa v tom koláči nachádza. Bola som šťastná prešťastná pretože napchať do mojej dcéry fazuľu bolo hotové umenie, ale... Tento koláč si tak nesmierne pochvaľovala, že si hneď vypýtala aj dupľu. Ako dôkaz samej sebe som samozrejme koláčik dala na koštovku aj rodine a známym bez toho, aby vedeli o aký druh koláča ide a čo myslíte? Zistili to? Jasné, že nie. Až potom som im povedala, čo sa v brownies nachádza a verte mi, boli viac ako prekvapení. Veľké plus na tom všetkom je, že fazuľa má vysoký obsah bielkovín a vlákniny. Ďalej obsahuje vitamíny (kyselina listová a ďalšie vitamíny B), minerály (Ca, Fe, Cu, Zn, P, K, Mg) a nenasýtené mastné kyseliny(linolénová,linolová a kyselina olejová). Má nízky obsah tuku,sodíka a cholesterolu. No jedli ste už zdravší koláč. Odporúčam všetkými 10timi. Koláč tiež neobsahuje cukor a minimum múky, takže sa nemusíte ani obávať o svoju postavu. Šup šup kúpiť fazuľu a idete na to!Potrebujeme:

500 g fazule (ja som použila mix)

1 jablko

0,5 dcl mlieka aj rastlinného

3 vajcia

4 lyžice medu

10 g kakaa

65 g hladkej špaldovej alebo celozrnnej špaldovej múky

1 lyžička prášku do pečiva

70 g masla

100 g horkej čokolády

1 lyžica nugátu (môžete vynechať)

hrsť orechov - podľa chuti

8 plumov/sliviek/ovocia podľa chuti


Postup:

Fazuľu namočíme deň predtým do vody. Na ďalší deň si ju uvaríme a necháme vychladnúť. Rozmixujeme v mixéry, pridáme mlieko a jablko. Do väčšej misy si dáme vajíčka a med, ktoré spolu vyšľaháme. Čokoládu s maslom rozpustíme vo vodnom kúpeli a necháme vychladnúť. Pridáme k vajíčkam s medom. Následne pridáme fazuľu s jablkom, zamiešame a pridáme suché ingrediencie, zamiešame. Orechy si nasekáme na väčšie kusy a pridáme do cesta. Na vrch nakrájame ovocie. Pečieme na 160 stupňov približne 45 - 50 minút. Koláčik vyberieme a necháme vychladnúť. Dobrú chuť.


So I am extremely proud of this cake. The first attempt went to a starred unit. The main reason for my joy is that after tasting you would not say at all that some beans were in the cake. I was happy to be happy because stuffing beans into my daughter was a fine art, but ... This cake was so greatly praised that you asked a stamp right away. Of course, as a proof of myself, I put the cake on a broom and family and acquaintances without knowing what kind of cake it is and what do you think? Did they find out? Of course not. Only then did I tell them what was in the brownies and trust me, they were more than surprised. The big plus is that the beans are high in protein and fiber. It also contains vitamins (folic acid and other B vitamins), minerals (Ca, Fe, Cu, Zn, P, K, Mg) and unsaturated fatty acids (linolenic, linoleic and oleic acid). It is low in fat, sodium and cholesterol. Well, you've eaten a healthier pie. I recommend all 10timi. The cake also does not contain sugar and a minimum of flour, so don't worry about your character. Peel peel buy beans and you're on it!


We need: 500 g beans (I used a mix) 1 apple 0.5 dcl of both milk and vegetable 3 eggs 4 tablespoons of honey 10 g cocoa 65 g plain spelled or whole grain spelled flour 1 teaspoon of baking powder 70 g butter 100 g of dark chocolate 1 tablespoon nougat (you can omit) handful of nuts - to taste 8 plums / plums / fruits to taste Approach: Soak the beans in the water the day before. Cook the next day and let it cool. Mix in blenders, add milk and apple. We put eggs and honey in a larger bowl and whisk together. Melt the chocolate and butter in the water bath and allow to cool. Add to the eggs with honey. Then add the beans with the apple, mix and add the dry ingredients, mix. Cut the nuts into larger pieces and add them to the dough. Cut the fruit on top. Bake at 160 degrees for about 45 - 50 minutes. Remove the cake and allow to cool. Bon appetite.

42 views0 comments

Recent Posts

See All