• Peti

Grécka polievka YouvarlakiaMyslím, že mnohí z vás o tejto polievke budete počuť prvýkrát, tak vám ju troška predstavím. Spojenie mäsových guličiek, v ktorých nemôźe chýbať mäta, kôpor a citrónová kôra so sviežou chuťou samotnej polievky, v ktorej budete citíť citrónovú šťavu, kôpor a grécky jogurt. Pre niekoho možno nezvyčajná kombinácia, ale na leto úplné ideálna. Fit polievka plná chuti😍👏 A ak už nemáte inšpiráciu čo dobrého navariť, určite recept treba vyskúšať. Zároveň sa touto polievkou zatiaľ rozlúčim s gréckou kuchyňou a pokračujem ďalej.. s akou to sa dozviete čoskoro..


Potrebujeme:


Guličky:

1 menšia cibuľa

1 strúčik cesnaku

hrsť mäty

hrsť kôpru

citrónová kôra z polovice citróna

500g mletého mäsa

pol lyžičky tymiánu

2 a pol lyžičky soli

čierne korenie

200g ryže Arborio

1 vajíčko


štipka rozmarínu

1 bujón


250g gréckeho jogurtu

hrsť kôpru

citrónovú šťavu z polovice citróna

1 a pol lyžičky soli

čierne korenie


Postup:

Z ingrediencií na guličky si spravíme zmes. Všetko spolu zamiešame. Pripravíme si väčší hrniec, zo zmesi robíme menšie guličky a dávame do hrnca. Keď už sú všetky hotové, zalejeme guličky vodou s izbovou teplotou. Vodu lejeme po okraji, aby sme ich nerozbili. Vody toľko, aby zaliala všetky guličky a trošku naviac. Cca jeden článok na malíčku ;). Pridáme rozmarín, 3 plátky citrónovej kôry a kocku bujónu. Na menšom ohni privedieme k varu a hneď stíšime na najmenšie. Varíme 30 - 40 minút.

Jogurt, kôpor, šťavu, soľ a korenie si zamiešame v miske. Keď sú guličky dovarené, pridáme do jogurtu vývar z hrnca, rozmiešame v tom jogurtovú zmes a pridáme naspäť ku guličkám. Hrncom potrasieme, aby sa vývar dostal všade a máme hotovo. Dobrú chuť :)


9 views0 comments

Recent Posts

See All