• Peti

Koložvárska kapusta


Keď tak nad tým rozmýšľam, je veľmi málo jedál, ktoré nemám rada. Slovenskú kuchyňu milujem všetkými desiatimi a jedlá, kde je kyslá kapusta obzvlášť. Toto jedlo je pre mňa také skôr zimné, ale keďže je situácia taká aká je a viem, že keď navarím koložvársku, ktorú môžem jesť 365 dní v roku, nevadí mi keď ju mám na obed aj 3 dni za sebou. Viac ľudí, podľa mojich prieskumov, koložvársku vrství, ja to však mám radšej takto pekne pomiešané. Chute sa viac spoja a je podľa mňa vláčnejšia a aj chutnejšia. Každý robíme tieto recepty určite po svojom, ale prečo nevyskúšať aj iný variant. Takže tu je tá moja ;).


Potrebujeme:

500 g mletého mäsa

800 g kyslej kapusty

1 a pol hrnčeka guľatozrnnej ryže

2 šľahačky

1 cibuľa

olej

jedna nožička klobásy

soľ

čierne korenie

rasca

červená paprika


Postup:

Ryžu si uvaríme ako zvykneme, nezabudneme osoliť. Nakrájame si cibuľu a klobásku. Opražíme si cibuľku na oleji, pridáme klobásu, opečieme, pridáme umyté mleté mäso a restujeme, ochutíme rascou, soľou, čiernym korením a sladkou paprikou. Keď sa ryža dovarí, dáme ju do zapekacej misy, na to dáme mäso s klobásou a výpekom. Kyslú kapustu podľa potreby nakrájame, ak je príliš dlhá. Ja kapustu neumývam, mám rada, keď je kyslá ako má byť ;). Dáme ju do misy a všetko spolu zamiešame. Ochutnáme a dochutíme, keď treba. Pridáme smotanu. Dáme zapiecť. Pečieme do chrumkava :). Dobrú chuť.


When I think about it, there are very few dishes that I don't like. I love Slovak cuisine with all ten and meals where sour cabbage is especially. This food is rather wintery for me, but since the situation is as it is and I know that when I cook a wheelchair, which I can eat 365 days a year, I don't mind having it for lunch 3 days in a row. More people, according to my surveys, are in Koložvarska, but I prefer to mix it this way. Tastes are more connected and in my opinion more supple and tastier. We all make these recipes in their own way, but why not try another option. So here is mine;). We need: 500 g minced meat 800 g sour cabbage 1 and a half cups of round grain rice 2 whipped cream 1 onion oil one leg of sausage salt black pepper cumin Red pepper Approach: Cook the rice as we get used to, don't forget to salt it. Cut onion and sausage. Roast the onion in oil, add the sausage, roast, add the washed minced meat and roast, season with cumin, salt, pepper and sweet pepper. When the rice is cooked, we put it in a baking dish, then put the meat with sausage and roast. If necessary, cut the cabbage if it is too long. I do not wash cabbage, I like it as sour as it should be;). Put it in a bowl and mix everything together. We will taste and flavor when necessary. Add the cream. Let's bake. Bake to chrumkava :). Bon appetite.


40 views0 comments

Recent Posts

See All