• Peti

Korenie života ,,úvod"
,,Vieš čo je najlepšie“?! Touto otázkou sa začína asi každá konverzácia s mojimi soulmates čiže spriaznenými dušami. Neviem ako vy, ale ja mám vždy pocit, že po rozhovore s kamarátkami mám tak o 15 rokov menej :D.. Netuším či je to úrovňou tých dialógov, ktoré dokážeme viesť niekedy aj cez dve hodiny bez prestávky, alebo tým, že vždy dokážeme rozobrať aj tú najväčšiu debilinu do najmenších detailov.

Poznáte to, ráno vstanete, ešte nestihnete rozlepiť ani druhé oko a to prvé už pozerá čo nové na sociálnych sieťach poprípade v nanosekunde zobudenia skontrolujete ,,či nááááhodou nenapísal“ :D. Tam zabijeme približne 5 minút vzácneho ranného času a potom čuduj sa svet nič nestíhame. Jednou rukou umývam zuby, druhou nanášam linku na zobudené oko a to ešte s pusou plnou peny kričím na dieťa nech sa už konečne začne obliekať. Desiata pri tom najlepšom je už nachystaná večer predtým, ale keďže moje milé dieťa má iné vnímanie času a mne minúty ubiehajú svetelnou rýchlosťou, hádžem do seba vrelý čaj, s ktorým si večne obarím ,,hubu“ (čo sa moje dieťa náramne teší, lebo potom nemôžem kričať), navliekam na seba sveter v zásade naruby, to nehovorím, že kým sa mi podarí nájsť dve rovnaké ponožky tak idem vyskočiť z kože, beriem telefón – dôležitá položka, cigarety – áno fajčím, kľúče od bytu a auta a búcham dverami. Na prvom poschodí len počujem krik z hora.. Mamiiiiii nezabudla si na niečo? Jááj... dcéra. Bežím hore, lebo však ona ešte nemá kľúče od bytu, beriem dcéru, zamykám byt a modlím sa, aby som už konečne mala všetko.

Aj vám chýbajú takéto rána? Mne pravdupovediac ani moc nie ;) Aj keď je moje psychické zdravie za posledné dva týždne kvalitne nalomené, pretože z matky som sa stala kuchárkou (dobre to ma baví :P), upratovačkou na dve zmeny, animátorkou voľného času, doktorkou, špecialistkou na krízové situácie – vypadne mi elektrina tak dvakrát do týždňa, údržbárom, učiteľkou a aj Gizkou Oňovou, lebo posolstvo slobodnej matky je v tejto situácii – IDEM – RIEŠIM :D. Takže ja sa doma rozhodne nenudím. Skôr naopak, neviem akou profesiou sa mám zaoberať skôr. To som samozrejme ešte na home Office, čiže aj pracovať sa mi musí za tých krátkych 24 hodín podariť. Večer som samozrejme nemierne rada, keď dieťa zaľahne a mám čas sa venovať svojim ,,tajným“ veciam ;)

Toto je v podstate taký nejaký sumár mojich posledných dní. Ale o tom som vlastne ani nechcela.

Rozhodla som sa už asi rok dozadu, že by sa oplatilo (mám to potvrdené od mojich kvalifikovaných priateľov, ktorí ma poznajú od A po Z) spísať nejaké tie príhody a udalosti čo sa okolo mňa dejú. Samozrejme v rámci GDPR budem korektná a akákoľvek podobnosť s vašou osobou (keď sa vám to bude zdať) je čisto náhodná :P a nie všetko čo sem napíšem je zákonite pravda ;). Ja sa budem iba tešiť, keď v mojich príbehoch nájdete odpočinok, zábavu, niekedy možno aj poučenie, vo väčšine prípadoch to ale bude skôr ,,jeeeežiš toto sa stalo aj mne“ :P. Myslím, že veľa žien – možno aj mužov sa v situáciách, ktoré sa nám denne stávajú, spozná. Najmä v tých z oblasti lásky, však? Ako povedal ,,jeden múdry človek“, ktorého by som najradšej spoznala osobne a jednu mu pleskla – Múdry sa učí sa cudzích chybách, hlúpy na vlastných! – ja som sa teda nikdy nepoučila na vlastnej a nie to ešte na cudzej :D.

Toto bol taký krátky úvod do sveta plného otázok/z väčšej časti bez odpovede. Však to určite poznáte. ;)

Tých šťavnatých tém je tak strašne veľa, že človek ani nevie, kde by začal. Ono najvďačnejšia téma sú samozrejme chlapi, ako inak. Všetky dobre vieme, že o tomto by sa dalo rozprávať ako sa povie od nevidím do....

V tejto téme sa samozrejme nepovažujem za nijakého odborníka, aj keď za konzultačné hodiny by podľa mňa každá z nás už mala zarobených pár miliónov za tie hodiny strávené na telefóne s najlepšou kamarátkou (a 100 ďalšími), pretože názor na to PREČO SA MI NEOZVAL? PREČO MI NEODPISUJE? OZVE SA EŠTE? Potrebujeme konzultovať s konzíliom, nestačí nám jeden názor, však?

Dostať sa do mysle chlapa by bolo asi jedno z mojich troch želaní, keby som nejaké mala. I keď podľa mňa každý rozmýšľa trochu inak (aj keď koniec koncov všetci rovnako) stále je to pre nás neprebádané, tajomné územie plné nástrah. A pritom sa hovorí, že muži rozmýšľajú úplne jednoducho a bez nejakého zbytočného špekulovania. Omyl. Podľa mňa sú to dobrí beťári, lebo to čo dokáže ,,vypotiť“ chlapská myseľ, poviem vám, dá niekedy zabrať a cítim sa ako v Slnce, seno a erotika ,, Kelišová, když se nečemu divíte tak aspoň zavřete hubu“ :D.

Existuje veľa typov týchto našich testosterónových spoluobyvateľov zeme. Myslím, že postupne v mojich príbehoch narazíme na veľa typov týchto bytostí, bez ktorých povedzme si otvorene, by sme žiť nedokázali a nás život by nebol taký veselý, tragikomický a vzrušujúci, mám pravdu?

242 views0 comments