• Peti

Krehké cheese čučoriedkové sušienky

Shortbread blueberry biscuitsNápad na tieto sušienky vznikol úplne nečakane. Poznáte to , keď máme doma suroviny, pozriete sa na ne poviete si.... Z tohto by bol celkom dobrý šmak a hlavne už mi končí záruka, takže treba niečo šikovne vymyslieť. Cesto je na spôsob lineckého (čiže kľudne si ho môžete pripraviť aj deň dopredu). Od fit koláčika to má síce ďaleko, ale zaručene si na týchto sušienkach pochutíte a vaše deťúrence s vami. Je to dobrá spoločná aktivita, pretože príprava nie je vôbec zložitá a zapojiť sa môžu aj tí najmenší. Tak hor sa do toho a budem rada, ak sa svojím výtvorom pochválite na mojej stránke na FB, alebo ma označíte na instagrame @petinuska. Dobrú chuť.


Potrebujeme:


110 g masla

1/4 hnedého cukru

1 vanilkový cukor

Pol lyžičky citrónovej kôry

1 žĺtok

1 ML vanilkovej pasty

Štipka soli

1 hrnček hladkej špaldovej múky


Čučoriedkový džem


Krém:

3 VL krémového syra (ja som mala philadelfiu)

2 VL masla

Pol hrnčeka práškového cukru

1 ML vanilkovej pasty


Postup:

Rúru si zohrejeme na 180°. V mise vyšľaháme maslo s cukrom a vanilkovým cukrom. Pridáme žĺtok a vanilkovú pastu. Šľaháme. Pridáme múku a soľ a vypracujeme cesto. Ja som to robila ručne. Keď už máme pekné hladké cesto, zabalíme do fólie a dáme na 30 min do mrazáku.

Keď vyberieme cesto, spravíme si z neho 20 guliek a z nich placky hrubé asi 0,5 cm. Poukladáme na plech a menšou lyžičkou alebo palcom si spravíme priehlbinku. Do nej dáme džem a pečieme 14 až 16 min.

Prísady na krém si spolu vyšľaháme a naplníme si cukrárske vrecko s hladkou špičkou.

Keď nám sušienky vychladnú ozdobíme ich krémom.

Hotovo😘


The idea for these biscuits arose quite unexpectedly. You know it, when we have raw materials at home, look at them you say .... This would make a pretty good slip and especially my warranty expires, so I need to think something cleverly. The dough is similar to Linz (so you can prepare it a day in advance). It is a long way from a fit cake, but you will surely enjoy these biscuits and your little ones with you. It is a good common activity, because the preparation is not at all difficult and even the smallest can participate. So go ahead and I will be happy if you show off your creation on my FB page or mark me on instagram @petinuska. Bon appetite. We need: 110 g butter 1/4 of brown sugar 1 vanilla sugar Half teaspoon of lemon peel 1 yolk 1 ML vanilla paste Pinch of salt 1 cup of spelled flour Blueberry jam cream: 3 VL cream cheese (I had a philadelfiu) 2 VL butter Half cup of powdered sugar 1 ML vanilla paste Approach: Heat the oven to 180 °. Whisk the butter with sugar and vanilla sugar in the bowl. Add yolk and vanilla paste. Flicks. Add the flour and salt and make the dough. I did it by hand. Once we have a nice smooth dough, wrap in foil and put in the freezer for 30 min. When we take out the dough, we make it into 20 balls and turn them into pancakes about 0.5 cm thick. We put it on a metal plate and make a hole with a small spoon or thumb. Put in the jam and bake for 14 to 16 min. Whip cream ingredients together and fill a confectionery bag with a smooth tip. When the cookies cool down, we decorate them with cream.

11 views0 comments

Recent Posts

See All