• Peti

Nátierka zo sušených paradajok a olív


Sušené paradajky – pomodori secchi sú jednou z lahôdok, ktorú si u nás vyrobiť len ťažko, respektíve to asi nie je ani možné, keďže na prírodnú výrobu tohto delikátneho pokrmu je ideálne podnebie práve v Južnom Taliansku – ostré slnko, slaný morský vzduch a bezprašné bio prostredie.

Sušené paradajky sú stále obľúbenejšia ingrediencia pre varenie a j do šalátov. Ja som sa rozhodla, že využijem ich špecifickú chuť a príjemne slanú intenzitu chuti a spravím takzvanú tapenádu v spojení s čiernymi olivami, cesnakom, kaparami a parmezánom.

Táto nátierka je vhodná pre všetky typy osláv, pohostení, pre návštevy, rodinu, ale aj ako také ,,zobkanie“ pri telke. Najlepšie chutí v spojení opečeného chleba, takzvanej bruschetty.

Budem rada, ak vyskúšate toto spojenie chuti a stane sa pre vás táto tapenáda jedným z ,,must have“ na každej oslave :) Dobrú chuť


Potrebujeme:

200 g čiernych olív (kalamata) vykôstkovaných

50 g sušených paradajok

50 ml olivového oleja (najlepšie toho pravého )

2 veľké lyžice kapár

2 veľké lyžice strúhaného parmezánu

1 strúčik cesnaku (pretlačený)


Postup:

Všetko naraz hodíme do mixéra so sekáčikom a pomixujeme. Hotovo :)


Tú správnu slanosť by to malo mať aj bez soli, ale proti gustu... ;)

27 views0 comments

Recent Posts

See All

Taliansky kapustový šalát

Nemôžem povedať nič iné iba, do tohto šalátu sa zamilujete :) príprava 10 minút pre 4 osoby Potrebujeme: 1/2 hlávky bielej kapusty + lyžička soli 1 veľkú červenú cibuľu 2 lyžice sušených paradajok v o