• Peti

RISOTTO ,,WHAT THE HOUSE GAVE"

Rizoto ,, co dum dal"
Ja ako milovník krémových rizôt (snáď sa to tak skloňuje :D), mám doma ryže arborio na kvantá. Vďaka LIDL za talianské týždne ;). Čiže v tejto situácii v akej sme sa ocitli, treba hospodáriť s tým, čo doma nájdeme. Tak ideme na to..


Potrebujeme:


400 g ryže arborio

za 2 hrste koktejlových kreviet

6 stoniek špargle

za hrsť sušených hríbov

1 dcl bieleho vína

1 liter zeleninového vývaru, môže byť aj hubový

šafrán

3 strúčiky pretlačeného cesnaku

2 lyžice šťavy z citrónu

korenie, soľ

maslo

syr parmezánového typu (ja som mala vegánsky)


Postup:


Hríby som namočila do horúcej vody, aby zmäkli. Moje krevety boli mrazené. Čiže najprv som ich dala rozmraziť na panvicu, aby pustili vodu. Keď sa mi zdalo, že je všetká voda preč, dala som ich nabok, umyla panvicu. Na olivovom oleji som som opiekla cesnak, pridala krevety, orestovala, pridala šťavu z citróna, nakrájanú špargľu, chvíľu opekala. Pridala som ryžu, jemne orestovala a zaliala vínom. Rizoto nonstop miešame. Pridala som precedené hríby, naberačku vývaru a miešala. Pridáme šafrán, vývar, miešame. Vývar pridávame a miešame kým ryža nebude al dente. Osolíme, okoreníme. Pridáme syr, odstavíme a pridáme maslo, zamiešame. Hotovo. Dobrú chuť.


I, as a lover of creamy risotto (perhaps it is so inflected: D), I have rice arborio at home. Thanks to LIDL for the Italian weeks;). So in this situation in which we find ourselves, we need to manage what we find at home. So let's do it ..

We need:

400 g arborio rice for

2 handfuls of cocktail shrimp

6 stalks of asparagus

for a handful of dried mushrooms

1 dcl of white wine

1 liter vegetable broth, can also be mushroom

saffron

3 cloves of squeezed garlic

2 tablespoons of lemon juice pepper,

salt

butter

Parmesan type cheese (I had vegan)

Approach: I dipped the mushrooms in hot water to soften them. My shrimp was frozen. So first I thawed them into a pan to let the water go. When it seemed all the water was gone, I put it aside, washed the pan. I roasted garlic in olive oil, added shrimp, fried, added lemon juice, chopped asparagus, toasted for a while. I added rice, gently roasted and poured wine. Mix risotto nonstop. I added ripened mushrooms, scoop ladle and stir. Add saffron, broth, stir. Add the broth and stir until the rice is al dente. Season with salt, season. Add cheese, wean and add butter, stir. All done. Bon appetite.

13 views0 comments

Recent Posts

See All