• Peti

Tekvicová omáčka ala Peti


Jedlá, ktoré poznáme z detstva v nás vždy zanechajú spomienku. Môže byť pekná, menej pekná ;), ale aj jedna z tých nepekných. Pre mňa sú omáčky alebo inak prívarky, ako to nazývajú iní, jedlom, na ktoré moc dobré spomienky nemám. Až na výnimku tekvicovej omáčky, ktorú moja mamina robila najlepšiu na svete a ktorú teraz ja robievam svojej dcére a vždy sa po nej zapráši. Každý máme svoj recept a svoje suroviny, ktoré sme zvyknutí používať. Občas však nie je zlé vyskúšať nejaký zlepšovák a možno si ho zamilujete ešte viac. Tak čo, skúsite tekvicovú omáčku na tento spôsob? Ak áno budem veľmi rada. Ja do mojej pridávam aj kôpor. Tým, že má špecifickú chuť, nemusí chutiť každému, ale verím, že pre milovníkov kôpru to bude príjemná zmena. Kôpor ako rastlina pochádza pôvodne z východnej časti Stredozemia a západnej Ázie, kde ho v minulosti používali proti kašľu, bolestiam hlavy a taktiež sa z neho vyrábali maste. Čiže použitie kôpru má význam aj pre vaše zdravie ;). Tak neváhajte a vráťte sa v čase s touto omáčkou nie len vy, ale aj celá vaša rodinka.


Potrebujeme:


1 cibuľu

1 tekvicu

1 lyžica olivového oleja

za hrsť kôpru

1 a pol lyžičky červenej sladkej papriky

1 lyžička majoránky

2 menšie bobkové listy

2 lyžičky soli

pol lyžičky čierneho korenia

3 lyžice cukru

1 smotana na varenie

2 lyžice octu


zemiaky

vajíčko

Postup:

Tekvicu nastrúhame na väčšom stúhadle. Cibuľu nakrájame a pražíme na oleji. Pridáme tekvicu a pár minút pražíme. Pridáme kôpor, papriku, soľ, majoránku, korenie, bobkové listy, cukor a zalejeme vodou tak, aby bolo všetká tekvica ponorená ;). Varíme, kým tekvica nezmäkne. Keď nám omáčka bude vrieť, pridáme smotanu na varenie. Zahustíme podľa vlastného uváženia a potreby ;). Na koniec pridáme ocot. Dobrú chuť.


Foods we know from childhood always leave a memory in us. She may be pretty, less pretty;), but also one of the nasty ones. For me, sauces or soups, as others call it, are food that I don't have very good memories of. Except for the pumpkin sauce that my mom made the best in the world and now I do my daughter and always dust her. We all have our recipe and our ingredients, which we are used to. Sometimes, however, it's not a bad idea to try an improviser, and maybe you'll love it even more. So, will you try pumpkin sauce in this way? If so, I will be very happy. I also add dill to mine. Having a specific flavor may not taste to everyone, but I believe it will be a nice change for dill lovers. Dill as a plant originates originally from the eastern part of the Mediterranean and West Asia, where it was used in the past for cough, headaches, and also to produce ointment. So the use of dill is also important for your health;). So do not hesitate and come back in time with this sauce not only you but also your whole family. We need: 1 onion 1 pumpkin 1 tablespoon olive oil for a handful of dill 1 and a half teaspoons of red sweet pepper 1 teaspoon marjoram 2 smaller bay leaves 2 teaspoons of salt half a teaspoon of black pepper 3 tablespoons sugar 1 cooking cream 2 tablespoons of vinegar potato egg Approach: Grate the pumpkin on a larger grater. Cut the onion and roast in oil. Add the pumpkin and roast for a few minutes. Add dill, pepper, salt, marjoram, pepper, bay leaves, sugar and pour in water so that all the pumpkin is submerged;). Cook until the pumpkin softens. When the sauce is boiling, add the cooking cream. Thicken at our discretion and need;). Add vinegar to the end. Bon appetite.


15 views0 comments

Recent Posts

See All