• Peti

TOMATO RISOTTO

PARADAJKOVÉ RIZOTO

Talianskú kuchyňu proste zbožňujem! Hlavne preto, že spája chute, ktoré sú mojim chuťovým kanálikom veľmi blízke. Nedá sa povedať, že talianska kuchyňa je moc fit, čo sa rizôt a cestovín týka, aj keď samozrejme oni to kompenzujú menšími porciami a šalátom PRED jedlom, ale raz za čas si treba dopriať a povedzme si, nie je to s tými kalóriami až taká katastrofa. Toto paradajkové rizoto je jedným z mojich favoritov. Ja ako rizoto lover :D, môžem jesť toto jedlo na 1 000 000 spôsob a nikdy ma neomrzí. Čiže toto určite nie je prvé ani posledné rizoto, ktoré mám pre vás nachystané ;). Odporúčam ho naozaj všetkými desiatimi a dávam mu ,,pět hviezdiček z možných pěti" :P. Dobrú chuť.


I just love Italian cuisine! Mainly because it connects flavors that are very close to my taste channel. You can't say that Italian cuisine is very fit in terms of risottos and pasta, although of course they compensate it with smaller portions and salad BEFORE eating, but once in a while you have to indulge yourself and say, it's not so much with those calories disaster. This tomato risotto is one of my favorites. Me as a risotto lover: D, I can eat this food in 1,000,000 ways and never get tired of it. So this is certainly not the first or last risotto I have prepared for you;). I really recommend it by all ten and give it "five stars out of five". Bon Appetit.


Potrebujeme:


400 g ryže arborio

1 dcl bieleho vína

väčší kus oravskej slaniny

4 stredné paradajky

300 ml paradajkového pretlaku/passata

1 liter zeleninového vývaru

50 g masla

150 g parmezánu, môže byť Grana Padano

čierne korenie, soľ


Postup:


Uvaríme si liter zeleninového vývaru. Na hlbšej panvici si opečieme nakrájanú slaninu,pridáme ryžu,


chvíľu opekáme a potom prilejeme biele víno,pridáme nakrájané paradajky
za stáleho miešania počkáme, kým sa víno vyparí a po naberačkách pridávame zeleninový vývar a stále miešame. Po pridaní jednej naberačky, počkáme kým ryža vsiakne vývar, potom pridáme ďalšiu.
Pridáme passatu, miešame,


ochutnáme, či je ryža uvarená. Talianské rizoto by ako všetko talianské malo byť al dente, čiže keď je trošičku tvrdšia to nevadí. Ochutíme čiernym korením a soľou podľa chuti. Pridáme syr, zamiešame,


dáme preč z ohňa respektíve z varnej dosky a pridáme maslo, zamiešame a HOTOVO. Odporúčam jesť čerstvé hneď po uvarení.We need:


400 g arborio rice

1 dcl of white wine

bigger piece of Orava bacon

4 middle tomatoes

300 ml tomato paste / passata

1 liter vegetable stock

50 g butter

150 g of parmesan, can be Grana Padano

black pepper, salt


Approach:


Cook one liter of vegetable broth. In a deeper pan, fry the chopped bacon, add rice, toasting for a while and then pour white wine, add the sliced ​​tomatoes, with stirring, wait until the wine has evaporated, adding the vegetable stock over the ladles and stirring. After adding one scoop, wait until the rice soaks the broth, then add another. Add passata, stir, let's taste if the rice is cooked. Italian risotto should be al dente like everything Italian, so if it's a little harder it does not matter. Season with black pepper and salt to taste. Add the cheese, mix it, remove from the fire or from the hotplate and add the butter, stir and DONE. I recommend eating fresh immediately after cooking.


38 views0 comments

Recent Posts

See All