• Peti

Whole grain Pita Bread

Celozrnný Pita chlieb
Pita chlieb bola pre mňa jedna veľká výzva. Ešte k tomu, keď som sa snažila urobiť ho vo fit verzii. Zamilovala som si ho, keď som žila v Grécku a odvtedy už prešla veľa času, 11 rokov konkrétne :D. Takže som sa konečne odhodlala a pripravila recept na úžasne špaldové pita chleby. A ešte k tomu sú aj veganske.


Potrebujeme:

2 hrnčeky hladkej špaldovej múky

2 hrnčeky celozrnnej špaldovej múky

1 sáčok sušeného droždia

pol lyžičky sódy bikarbóny

3 lyžiče olivového oleja

1 a 1/3 hrnčeka teplej vody

2 lyžičky soli

1 lyžica trstinového cukru


Postup:

Z droždia, cukru a 1/3 hrnčeka teplej vody si spravíme kvások. Necháme odpočívať 10 minút.

Zatiaľ si do väčšej misy preosejeme múky, pridáme, sódu, soľ, olej, nakoniec kvások. Vypracujeme cesto. Ak sa moc lepí pridáme múku. Necháme zakryté kysnúť tak hodinku. Pripravíme si dosku, ktorú pomúčime. Dáme na ňu cesto a prehnetieme, vytlačíme vzduch. Rozdelíme si cesto na 8 častí. Spravíme gulôčky. Zakryjeme a necháme odpočívať 30 minút. Zohrejeme si rúru na 230 stupňov aj s plechom vo vnútri. Odokryjeme gulôčky. Dáme ich bokom a dosku ešte raz pomúčime 4 si rozvaľkáme na hrúbku asi 2 - 3 cm. Nezľaknite sa kôrky hore, kľudne vaľkajte. Zakryjeme a necháme odpočívať 10 min. Vytiahneme si plech z rúry a opatrne odlepíme chleby z dosky a na plech ich dáme kôrkou na spod, čiže ich obrátime. Zmestia sa tam tie 4, preto som to robila na dva krát. Pečieme 5 - 6 minút. Vytiahneme chlebíky z rúry, dáme ich nabok a zakryjeme utierkou. Pečieme druhú várku. A tadaaa máme chlebíky. Ja som si k nim pripravila mäsko, jogurtový dressing a zeleninku. Prajem dobrú chuť.


Pita bread was one big challenge for me. Even more so when I tried to make it in the fit version. I fell in love with him when I lived in Greece and has gone through a lot of time since 11 years: D. So I finally decided to prepare a recipe for amazing spelled pita breads. And they're also vegan. We need: 2 cups of spelled flour 2 cups of wholemeal spelled flour 1 bag of dried yeast half teaspoon soda bicarbonate 3 tablespoons of olive oil 1 and 1/3 cup of hot water 2 teaspoons of salt 1 tablespoon cane sugar Approach: We make yeast, yeast, sugar and 1/3 of a cup of warm water. Let rest for 10 minutes. Meanwhile, sieve flour into a larger bowl, add soda, salt, oil, and finally a leaven. We make dough. If the sticks too much add flour. Let covered cover for an hour. We will prepare a board that we will sprinkle. Put the dough on it and knead it, push the air out. We divide the dough into 8 parts. We make balls. Cover and let stand for 30 minutes. Heat the oven to 230 degrees with the metal plate inside. Uncover the balls. Put them aside and squeeze the plate again 4 roll to a thickness of about 2 - 3 cm. Do not be afraid of the crusts up, calm down. Cover and allow to rest for 10 min. Remove the plate from the oven and carefully remove the bread from the plate and put it on the plate with a crust at the bottom, so turn it over. Those four can fit, that's why I did it twice. Bake for 5 - 6 minutes. Take the sandwiches out of the oven, put them sideways and cover them with a cloth. Bake the second batch. And tadaaa we have sandwiches. I prepared meat, yoghurt dressing and vegetables for them. Enjoy your meal.

38 views0 comments

Recent Posts

See All